משחקי ילדים

הנה קרב ובא לו עוד ל"ג בעומר.מעטים יודעים ולא רבים למדו כיצד הוא מקשר בינינו ישראל. היום הוא נחגג כחג של ילדים המדליקים מדורות.

בכמה עשרות השנים האחרונות הולכים ונצברים בחיינו וביחסים בינינו יותר ויותר מצבים בהם נעלם מתוכנו "המבוגר האחראי". אנחנו מגיבים כילדים הבונים והורסים בארגז  של חול.

קחו למשל אב שקול ואחראי השם קץ לחייהם של ילדיו.

קחו למשל הורים אחראיים השוכחים את ילדיהם עד מות באוטו שלהם. כאילו היו איזה שקית מה"סופר"

קחו למשל מבוגרים אחראיים השולחים תלמידים לטייל במקום סכנה מוצהר.

עדיין הם נראים לנו כמקריות יוצאת מהכלל הניתנת לשליטה. מסרבים לראות אותם כשיקוף של חיינו שהזמן רק מחמירו. תראו עד כמה מערכות היחסים האנושית שבנינו אלפי שנה בצורה מבוקרת שקולה ואחראית נעשות סבוכות ומובילות אותנו למקום צר שהולך ונסתם.

תראו לעומתם את מערכות הטבע של דומם צומח וחי הנמצאות באיזון מופלא כאילו יד נעלמה מנהלת אותם ללא דופי.  וזו שלנו, לא רק שאינה מאוזנת אלא מערערת ללא הרף את מערכות הטבע שמתחתיה למרות היותה מפותחת מהם.

חסרונו של "מבוגר אחראי" הוא ביטוי לחוסר היכולת של כ"א מאיתנו  בנפרד ושל כולנו יחד להבין את המציאות שסביבנו ומה היא משקפת לנו. ללא אבחנות נכונות אנחנו מגיבים כלפיה כסומים בארובה, כילדים ששכחו אותם בבית.

כדי לרכוש הבנה של המציאות הנכונה בה אנחנו חיים התגלתה מגנזיה חכמת הקבלה.

חכמה זו עוסקת בטבע האדם ובמערכות הקשרים הנובעת ממנו. יש לה שיטה ייחודית המאפשרת שימוש נכון בטבע האגואיסטי המפריד בינינו והורס כול חלקה טובה ע"מ להטותו לטובתו של המין האנושי.